הריון ולידה

הריון ולידה

יחסי - מין בתקופת ההריון

רוב הנשים לא משנות במהלך ההריון את הרגלי המין שלהן, אבל אחרות יכולות להינות מהחופש מאמצעי המניעה, או לחוש שהן פחות מושכות. חשוב לדעת שיחסי-מין אינם מסוכנים לעובר כאשר ההריון תקין

יחסי - מין בתקופת ההריון
שינויים פיזיים ונפשיים מהווים חלק מן ההריון. זהו זמן המאופיין בשינויים במצב הרוח – גם של האישה ההרה וגם של בן זוגה. את לעתים תרגישי תחושת עייפות, התרגשות, שמחה, דיכאון, תקווה, פחד. את עשויה להרגיש יום אחד אמהית ויפה ובהמשך כבדה וחסרת חן. אתה עשוי להרגיש גאה על עובדת היותך אב מיועד, או לחוץ בגלל המחויבויות החדשות. יכול להיות שתחוש צורך להגן על זוגתך ועל העובר, או שתחוש קנאה על שכל תשומת הלב של זוגתך מופנית להריון.
לשינויים אלה במצב הרוח תהיה השפעה על הרגשות ביניכם, ועל רצונכם לקיים יחסי מין. מה שבאמת חשוב הוא לשתף זה את זה ברגשות שאתם חווים, גם אם הם נראים לכם מטופשים.

שאלות שעשויות להטריד נשים בהריון

האם הרצון שלי למין יפחת במהלך ההריון?

ההרגשה במהלך ההריון משתנה מאישה לאישה.

  • רוב הנשים לא משנות במהלך ההריון את הרגלי המין שלהן
  • לחלק מן הנשים מפריע השימוש באמצעי מניעה, וההריון מהווה תקופה של "חופש"
  • לפעמים נשים מרגישות שהן פחות מושכות בזמן ההריון, ולכן יימנעו מקיום יחסי-מין
  • לפעמים גובר אצל נשים העניין במין
  • לעתים נשים מרגישות צורך לקיים יחסי מין בתקופת ההריון כאמצעי להבטיח לעצמן שבן הזוג שלהן עדיין אוהב אותן, ומוצא אותן מושכות
  • יש נשים שלא מעוניינות לקיים יחסים בזמן ההריון, כתוצאה, אולי, מפחד לפגוע בעובר. יחסי-מין אינם פוגעים בעובר, אך אם את חוששת – התייעצי עם הרופא

האם יפגע מין נמרץ (פעיל מאוד) בעובר?

כמעט בלתי אפשרי לפגוע בעובר הנמצא ברחם בגלל יחסי מין. הנוזל בו צף העובר, השק המחזיק בנוזל, הרחם, הקיר הנוסף והמבנה הגרמי של אגן הירכיים מגנים על העובר מפני כל פגיעה.

האם אורגזמה מזיקה לעובר בזמן ההריון?

אורגזמה אינה מזיקה לעובר.

כמה פעמים מותר לקיים יחסי מין במהלך ההריון?

תכיפות המגע המיני לא תשפיע עליך או על העובר, אלא אם את נמצאת בסיכון גבוה והרופאים המליצו לך שלא לקיים יחסי מין. זוגות מקיימים יחסי מין בתדירות שונה, והתדירות אף משתנה בין שבועות ההריון. ישנן נשים שאינן מעוניינות ביחסי מין במהלך החודשים הראשונים של ההריון, בגלל עייפות ובגלל שינויים הורמונאליים. תחושות אלה משתנות לרוב עם תום השליש הראשון, כאשר רמת האנרגיה שלך צפויה לעלות וכך גם רצונך במגע מיני.

האם ניתן לקיים יחסי מין בכל רגע נתון בזמן ההריון?

בדרך כלל מותר לקיים יחסים במהלך כל ההריון עד לשבועות האחרונים. ישנם רופאים הסבורים שקיום יחסי מין במהלך שבועות ההריון האחרונים עלול לגרום לירידת מים מוקדמת, ולרובם דעות נחרצות בנושא. מכל מקום, מומלץ שתפעלי לפי הצעת הרופא שלך בנדון.
יש להפסיק פעילות מינית ולהתקשר לרופא אם:
 
  • יש לך ירידת מים, או דליפת מי שפיר
  • יש לך דימום מהנרתיק, גרד או הפרשה
  • יש לך כאבים בנרתיק או בבטן
  • יש לך התכווצות ברחם, צירים או צירים מוקדמים

את מרגישה לא מושכת, ובן הזוג לא מעודד אותך. מה עליך לעשות?

לפעמים, יש גברים שמרגישים לא נוח עם מין במהלך ההריון. בדרך כלל הרגשה זו זמנית בלבד, ואין לראותה כדחייה. יכול להיות שיש לבן זוגך דאגות אחרות, או רגשות מעורבים בקשר להריון הגורמים לו להתנהג באי-אכפתיות ובפחות התחשבות. ייתכן שאת עסוקה כל כך בחיים המתקיימים בתוכך שהוא מרגיש שאת לא מעוניינת בו. שוחחו ביניכם על רגשות אלה.

שאלה שעשויה להטריד אבות לעתיד

יש לך צורך במין, אבל מאז ההריון בת זוגך אינה מעוניינת בכך. מה לעשות?

הדרך הטובה ביותר היא להגיע לפשרה כלשהי. שוחחו ביניכם על הבעיות ועל רגשותיכם. קיום יחסי מין בתכיפות פחותה, או הגעה להנאה בדרכים שידרשו ממנה השתתפות פחותה, יכולים להיות פתרון מתאים. לפעמים קשה לנשים לגלות עניין במין כאשר הן אינן מרגישות מושכות. אם תאמר לה שהיא עדיין מאוד מושכת ושאתה אוהב אותה, למרות הבטן הבולטת, ייתכן שהיא תגלה עניין רב יותר במין.

חלק מן המידע הנכלל בדפים אלה נלקח מ- Women's HealthTalk™. Copyright © 1997 במרכז הרפואי באוניברסיטת מדינת אוהיו, קולומבוס, אוהיו. כל הזכויות שמורות.

המרכז הרפואי באוניברסיטת מדינת אוהיו אינו נושא באחריות לתוצאות הנובעות משימוש או משימוש לא נכון במידע הנכלל באתר אינטרנט זה. תוספות לחומר זה או מחיקת חלק כלשהו ממנו אסורים בתכלית האיסור  Abbott Laboratories אינן נושאות באחריות לתוצאות הנובעות משימוש או משימוש לא נכון במידע זה.

רוב הנשים לא משנות במהלך ההריון את הרגלי המין שלהן, אבל אחרות יכולות להינות מהחופש מאמצעי המניעה, או לחוש שהן פחות מושכות. חשוב לדעת שי...
בזמן שיש נשים שעוברות את ההריון כמעט מבלי להרגיש, ישנן נשים הנתקלות בסיבוכים הדורשים תשומת לב רפואית
סוכריות נגד בחילות, נעלי בית כדי שתרגישי נוח ושמן שקדים לעיסוי, ולא לשכוח את המטען של הטלפון
מתי הכי טוב להגיע לבית החולים? אין צורך להגיע מוקדם מדי, אבל גם לא תרצי להגיע מאוחר מדי, במיוחד אם...

לרוב הנשים, התעמלות במהלך ההריון היא דבר בטוח. שמירה או אפילו התחלה בתכנית כושר יכולה לעזור

הצטרפות התינוק לחייכם עשויה להיות שונה מכפי שתיכננת או חלמת. שתפי אמא, חברה או אחות ברגשותיך, גם אם אינם חיוביים או נעימים תמיד